1. Pagrindinis
  2. »
  3. Kavos žinios
  4. »
  5. Kavos istorija

Kavos istorija

Kavos kilmė ir kelionė iki šių dienų.

V amžius

Etiopija

Kava yra kilusi iš Etiopijos. Čia kavos medžiai auga laukinėje gamtoje.

Legenda byloja, kad kavą atrado ožkų piemuo Khaldi. Jis pastebėjo, kad paėdusios uogų nuo tam tikro medžio ožkos tapdavo labai energingos.

Pabudimo vienuolynas

Pranešę apie savo radinį vietinio vienuolyno abatui, vienuoliai pradėjo gaminti gėrimą su šio medžio uogomis ir lapais. Gėrimas padėdavo vienuoliams išlikti budriems ilgas maldos valandas.

XII amžius

Kavą skrudinti pradėta daug vėliau – tik XII amžiuje Mocha mieste, Jemene. Dėl kofeino poveikio gėrimas iš pradžių buvo naudojamas medicininiais tikslais. Kai kava pasiekė Arabijos pusiasalį, prasidėjo jos kelionė po pasaulį.

Kai kava per Veneciją pasiekė Europą, kai kurie žmonės į šį naują gėrimą žvelgė įtariai ar su baime, vadino jį „karčiuoju šėtono išradimu“.

XVII amžius

Kilo tokie nesutarimai, kad buvo paprašyta įsikišti popiežiaus Klemenso VII. Prieš priimdamas sprendimą, jis nusprendė pats paragauti gėrimo. Gėrimas popiežiui pasirodė labai skanus, tad gavo popiežiaus pritarimą.

XVIII amžius 

ŠIANDIEN

XVIII amžiaus pabaigoje kava tapo viena iš pelningiausių eksporto kultūrų pasaulyje.ŠIANDIENkava yra antra pagal populiarumą prekė pasaulyje.