Kavos istorija

Kavos kilmė ir kelionė iki šių dienų.

 

Etiopija

Kava yra kilusi iš Etiopijos. Čia kavos medžiai auga laukinėje gamtoje.

V amžius

Legenda byloja, kad kavą atrado ožkų piemuo Khaldi. Jis pastebėjo, kad paėdusios uogų nuo tam tikro medžio ožkos tapdavo labai energingos.

Pabudimo vienuolynas

Pranešę apie savo radinį vietinio vienuolyno abatui, vienuoliai pradėjo gaminti gėrimą su šio medžio uogomis ir lapais. Gėrimas padėdavo vienuoliams išlikti budriems ilgas maldos valandas.

XII amžius

Kavą skrudinti pradėta daug vėliau – tik XII amžiuje Mocha mieste, Jemene. Dėl kofeino poveikio gėrimas iš pradžių buvo naudojamas medicininiais tikslais. Kai kava pasiekė Arabijos pusiasalį, prasidėjo jos kelionė po pasaulį.

XVII amžius

Kai kava per Veneciją pasiekė Europą, kai kurie žmonės į šį naują gėrimą žvelgė įtariai ar su baime, vadino jį „karčiuoju šėtono išradimu“.

Kilo tokie nesutarimai, kad buvo paprašyta įsikišti popiežiaus Klemenso VII. Prieš priimdamas sprendimą, jis nusprendė pats paragauti gėrimo. Gėrimas popiežiui pasirodė labai skanus, tad gavo popiežiaus pritarimą.

ŠIANDIEN

XVIII amžiaus pabaigoje kava tapo viena iš pelningiausių eksporto kultūrų pasaulyje. ŠIANDIEN kava yra antra pagal populiarumą prekė pasaulyje.

 

Kavos istorija

Kavos kilmė ir kelionė iki šių dienų

Rodyti

Kavą auginančios šalys ir kavos skoniai

Unikalios kavą auginančios šalys ir unikalūs kavos skoniai

Rodyti

Nuo pupelės iki puodelio

Kavos kelionė nuo saulės apšviestų kavamedžių iki jūsų kasdieninio kavos puodelio

Rodyti

Kavos virimas

Kavos virimo būdai ir patarimai

Rodyti

Receptai

Suteikite savo mėgstamam gėrimui įdomų niuansą išbandydami kurį nors iš mūsų skanių kavos kokteilių receptų!

Rodyti