Tarptautiniai kavos partneriai

2001 m. kartu su keturiomis kitomis kavos įmonėmis, kurias valdo šeimos, sukūrėme tarptautinių kavos partnerių tinklą. Vėliau prisijungė dar dvi įmonės. Kartu vykdome savo plėtros projektus, kuriais siekiame padidinti smulkių kavos augintojų konkurencingumą ir gyvenimo sąlygas. Daugelis mūsų projektų taip pat skirti moterų vaidmeniui bendruomenėje stiprinti.

Pagrindinis pagalbos būdas – užtikrinti pagalbą sau, todėl daugelis projektų yra susiję su švietimu ir praktiniais mokymais.

Geresnės gyvenimo sąlygos

Šiuo metu vykdome 23 projektus 12 šalių, kuriuose dalyvauja daugiau nei 32 000 kavos augintojų. Šių projektų dalyvių skaičius kaskart vis padvigubėja, o kai kuriais atvejais jų pajamos net patrigubėja. Žinoma, tai lemia didesnį poveikį plėtrai ir gyvenimo lygiui, įskaitant apgyvendinimą, maistingesnį maistą, sveikatos priežiūrą, transportą ir techninę įrangą.

Kava ir klimatas

Klimato kaita – tai vienas iš didžiausių iššūkių kavos pramonėje. Ji lemia neapibrėžtas oro sąlygas – pavyzdžiui, stiprias liūtis ar ilgas sausras, kurios turi įtakos kokybei ir derliui. Kavos augintojams tampa sunkiau uždirbti pakankamai pinigų, todėl tai turi įtakos ateities kartoms, kurios toliau augins kavą, o tai savo ruožtu veikia gardžios kavos tiekimą.
Tarptautinių kavos partnerių tinkle pradėjome projektą „Kava ir klimatas“, kuriame dirbame kartu su kitomis kavos gamybos įmonėmis, „Sida“ ir kitais, kad pagerintume kavos augintojų galimybes tvarkantis su klimato kaita ir padidintume jų pajamas.

Derindami tarptautinius klimato kaitos tyrimus ir praktines kavos augintojų žinias, sukūrėme priemonių rinkinį, kuriame numatyta pagalba ir būdai, kuriuos gali naudoti kavos augintojai visame pasaulyje.